Pandēmija, šķiet, ir loģiskākais brīdis, kad normalizēt strādāšanu no mājām. Tas ir ne tikai droši, bet arī komfortabli, un – iespējams, mazliet pārsteidzoši – arī diezgan produktīvi. Taču tas tā būs tikai tad, ja mājas ofiss ir veiksmīgi iekārtots. Ir dažādas nianses un padomi, kā to labāk izdarīt, tāpēc piedāvājam iepazīties ar svarīgāko.

Pirmais un galvenais solis ir izvēlēties, kur ierīkot mājas ofisu. Pirmais pārbaudījums ir vienkāršs – cilvēkam dažādas vietas un lietas ar kaut ko asociējas. Piemēram, gultā gribēsies gulēt, pie ēdamgalda – ēst. Tāpēc ideālā gadījumā darbistabai ir jābūt atsevišķai – veselai telpai vai vismaz stūrītim. Strādāt vieglāk, ja visapkārt nav traucēkļu!

Plānošana ar to vēl nebeidzas. Ir jāsaprot, kādiem nolūkiem darbistaba tiks izmantota; no tā var atšķirties mēbeles un iekārtojuma nianses. Telefona zvaniem vajadzētu izolētu istabu; darbam ar dokumentiem noderētu printeris un daudz plauktu glabāšanai. Tas viss jāizlemj vēl pirms iekārtošanas, arī tad, ja darbistaba ir vienkārši paredzēta darbam ar datoru, jo būs vajadzīga vieta pagarinātājam, datorpelei.

Pareizs apgaismojums ir ļoti svarīgs gan veselībai, gan produktivitātei. Kā mēdz teikt, daba zina vislabāk, tāpēc būtu ieteicams izmantot Saules gaismu, tā dinamiski mainās dienas laikā, nerada pārāk lielu spriedzi acīm. Situācijās, kad tā nav pieejama, laba alternatīva ir tā saucamā ambientā gaisma, proti, nevis viens spēcīgs avots (lampa), bet gan vairāki mazāki spīdekļi, kas apgaismo visu telpu vienmērīgi un bez garām ēnām. Izplatīts variants ir kaut kas līdzīgs Ziemassvētku stila virtenēm, tikai ar vienu krāsu. Izvēloties pareizu apgaismojumu, acis teiks paldies!

Pēdējos gados tiek aktualizēta gaisa kvalitāte darbavietās, un mājas ofiss nav izņēmums. Strādāšana smacīgā telpā samazina produktivitāti, tāpēc ir nepieciešams meklēt risinājumus. Talkā atkal nāk daba – augi! Tie ne tikai samazinās ogļskābās gāzes apjomus, bet arī funkcionēs kā dizaina sastāvdaļas, lai mazliet ‘atdzīvinātu’ telpu, piešķirtu krāsu.

Par spīti tam, ka darbistaba ir paredzēta darbam, tas nenozīmē, ka visam ir jābūt pilnīgi funkcionālam. Tieši otrādi, dekoratīvie elementi var palīdzēt novērst monotonitāti, garlaicību, un arī radīt iedvesmu. Vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka mājas ofiss parasti ir noslēgts no citām telpām, ir iespējams eksperimentēt ar tā izskatu, izmēģināt lietas, ko citviet negribētu nevienam rādīt. Piekārt pie sienas jocīgu mākslas darbu? Uzlikt uz galda nestandarta formas lampu? Noklāt veselu sienu ar krāšņām tapetēm? Jā, jā jā! Starp citu, ar to pēdējo varam palīdzēt – mūsu veikalā ir desmitiem dažādu tapešu dizainu, kas var piešķirt darbistabai teju jebkādu noskaņu.

Vēl jāpiemin, ka, kaut arī ir vēlams darbistabu nodalīt no citām telpām, tomēr tajā var ievietot elementus no citām telpām, konkrēti atpūtas mēbeles (dīvānu, mīksto krēslu). Tās ne tikai ļaus nedaudz atslābināties, bet nereti arī veicina radošo domāšanu, nepiespiestā gaisotnē prātojot jaunas idejas. Atpūtas mēbeles ļauj izmantot mājās būšanas priekšrocības.

Vai esi gatavs/a iekārtot savu jauno darba vietu?

June 16, 2022

Atstāt komentāru

Lūdzu atceries: komentāri vispirms tiks izskatīti, pirms tie tiks publicēti.