Tapetes ir viens no veidiem, kā pelēcīgu sienu padarīt krāšņāku, bet joprojām ir cilvēki, kas dažādu iemeslu dēļ izvairās tās izmantot. Daži no iemesliem ir īsti, bet citi – izdomāti. Turpinājumā apskatīsim izplatītākos mītus par tapetēm, un noskaidrosim, kāpēc tie ir tikai mīti – ne patiesība.

    To uzklāšana un noņemšana ir liela ķēpa

Protams, darbs ar tapetēm nav piecu minūšu jautājums, bet vienlaikus tas ir arī krietni ātrāk un vienkāršāk, nekā varētu iztēloties. Proti, tapetes ir mainījušās no laikiem, kad tās kļuva populāras. Tagad tās ir pieejamas (vismaz) divos veidos – tradicionālās un pašlīmējošās. Pašlīmējošās tapetes nozīmē to, ka nav nepieciešama papildus līme, tapetes pašas pielips pie sienas. Tās turēsies klāt spēcīgi, bet tajā pašā laikā nav arī pielīmētas ar kādu būvniecības līmi, ko nevar noplēst nost. Pašlīmējošās tapetes ir samērā viegli noņemamas, neatstājot bojājumus sienā. Tas savukārt nozīmē, ka ir iespējams eksperimentēt biežāk ar sava mājokļa izskatu.

 Tapetes ir neglītas un attēls nekad nebūs kvalitatīts

Šis punkts, protams, ir subjektīvs, bet ir arī viens objektīvs apstāklis. To ražošanas tehnoloģijas ir krietni attīstījušās. Tagad tapetes tiek drukātas ļoti augstā kvalitātē, raksts allaž ir pilnībā ass, nav tehnisku nepilnību, kas atturētu no to iegādes agrāk. Ir iespējams, piemēram, izlīmēt neuzkrītošas ģeometriska raksta tapetes, kas sienai piešķir raksturu, tomēr nepievērstu pārāk daudz uzmanības.

 Tapetes ir vienmuļas un sastopamas tikai vecmāmiņas mājās

Agrāk tā nereti bija, un daudziem ir saglabājušās šādas asociācijas. Tām nebija pārāk lielas daudzveidības, taču tagad situācija ir citāda. Vairumā veikalu, tostarp ManaTapete, ir pieejamas dažādas tapešu kategorijas, katrs atradīs kaut ko savai gaumei un vajadzībām – no mīlīgiem dzīvnieciņiem bērnistabai, minimālistiskām ģeometriskām figūrām, līdz sarežģītiem attēliem, kas jau pietuvojas mākslas darbu līmenim. Vēl jo interesantāk, ir iespējams pasūtīt tapetes ar savu dizainu. Tas var būt jebkas – bērna zīmējumi, paša fotogrāfijas, īpaši veidoti raksti, utt. Istaba iegūs unikālu pieskārienu.

Tapetes ir domātas tikai sienām

Angliskais vārds uz to patiesi norāda (wallpaper), bet šis apgalvojums nav gluži patiess. Pasūtot tapetes, tiek iegūts materiāls, kas ir izmantojams dažādi. Ir populāri ar tapetēm apklāt, piemēram, dāvanas, vecas (bet derīgas) mēbeles, kāpņu pakāpienus, pat griestus. Ir iespējams atrast daudz un dažādus iedvesmojošus piemērus, kas tā vien gaida tapešu izmantošanu, tostarp jau minētais iepriekšējā bloga rakstā.

    Tapetes ātri sabojājas un tās nevar kopt

Vairums tapešu pārdevēju piedāvā gadiem ilgas garantijas savām tapetēm (galvenais, lai tās neatrodas tiešā saules gaismā). Arī ManaTapete tapetes kalpos gadiem ilgi, nezaudējot savas drukas īpašības un krāsu piesātinājumu. Kādēļ mēs par to esam tik pārliecināti? Jo vairāk nekā 5 gadu ilgajā pieredzē ar drukas materiāliem esam veikuši neskaitāmus materiālu un krāsu testus. Tāpat arī tapetes iespējams kopt un mazgāt. Vairums tapešu mūsdienās vairs nav ar papīra virskārtu, kā senāk. Piedevām – dažus tapešu veidus iespējams līmēt pat vannasistabā!

Vai kaut nedaudz kliedējām Tavas bažas…? Ir vērts tapetēm dot iespēju, mūsdienīgā kvalitāte noteikti nepievils!

May 02, 2022

Atstāt komentāru

Lūdzu atceries: komentāri vispirms tiks izskatīti, pirms tie tiks publicēti.